Úvod do programování v HTML5

Ahoj, v této části návodu se zaměříme na prostředí programování v HTML5. Ukážeme si co budeme potřebovat, s čím a jak budeme pracovat. 

Budeme potřebovat

Program

Jak jsem již zmínil v tomto případě kdy budeme psát pouze jednoduché kódy by nám postačil obyčejný poznámkový blok nebo třeba notepad++. Ovšem proč se rovnou neučit v něčem "lepším". Existuje spousty editorů a každému vyhovuje jiný, některé jsou i placené. Nicméně si dovolím tvrdit že skoro každý programátor (v ČR) začínal s programem PSPad. Jelikož je to parádní český editor s jednoduchým ovládáním. Jelikož je to freeware můžeme si jej rovnou kdekoliv stáhnout. Například přímo zde.

 

Internetový prohlížeč

Nepotřebujeme ho tak moc akutně jelikož PSPad umí sám zobrazit rovnou hotovou stránku. Ovšem né každý prohlíčeš podporuje všechny tagy a my potřebujeme aby naše stránka byla validní(funkční - správně se zobrazovala) pro všechny prohlížeče. Jelikož nemůžeme všechny potencionální návštěvníky nutit aby náš web zobrazovali pouze jednom danném prohlížeči. Když už jsem zmínit validitu webu tak rovnou odkážu na obecný validátor webových stránek. Zde si na konci ověříme validitu našeho webu. Validátor.

 

Nová složka

Novou složku si vytvoříme nejlépe někdě na ploše abychom ji měli po ruce. Pojmenujeme ji "Web" aby měla stručný název a my ji mohli snadno dohledat nebo abychom nepsali zdlouhavý název složky při vytváření odkazů.

Ve finále naše plocha bude vypdat zhruba takto, čímž jsme připraveni začít programovat.

 

Autor článku: TEX